آشنایی با انواع چوب

1400/02/20

چوب یکی از آن موادی است که همیشه ارزشمند قلمداد می شده و قرن ها برای اهداف مختلفی مورد استفاده قرار می گرفته است؛ انسانهای اولیه یاد گرفتند که با کمک ابزار سنگی چوب را شکل دهند تا ابزارهای مفیدی تهیه کنند و سپس توانستند از ابزارهای فلزی استفاده کنند. محصولات چوبی بهتری بسازند. امروزه از ماشین آلات مختلفی برای تولید محصولات چوبی به مقدار زیاد استفاده می شود و مانند هر ماشین دیگری ، کار با این ماشین آلات برای صنعتگران گران است. در چند دهه گذشته برخی از کاربردهای سنتی چوب منسوخ شده و مواد جدیدی معرفی شده اند. به جای آن استفاده می شود. همزمان با این پیشرفت ، در نتیجه تحقیقات دانشمندان ، محصولات جدید و قطعاتی از الوار و جنگل در مرحله تجاری ظاهر شده است. از آنجا که پردازش چوب با کمک ابزار دستی و ماشین آلات آسان است و در نسخه های مختلف یافت می شود، این ماده همچنین یکی از مهمترین و اساسی ترین مصالح ساختمانی است. تنوع زیاد انواع چوب باعث شده است که این ماده در رنگها ، بافتها ، وزنها و مقاومتهای مختلف موجود باشد و در هر بازه قیمتی قابل فروش باشد. چوب می تواند به روش های مختلفی خم ، پیچ خورده یا ورقه شود. برای آشنایی بیشتر با چوب با ما همراه باشید.


برای خرید استند چوبی موبایل به قسمت محصولات وب سایت مراجعه بفرمایید.

چوب های نرم


کاج ، کاج Monoconiferia ، کاج کریسمس ، سرور و Polarcypress عناصر مهم در تولید چوب نرم و صنعتی و تجاری هستند درواقع اغلب درختانی که در اینگونه گیاهی واقع اند. میوه های مخروطی شکل (کاج مانند) دارند. که به همین علت نام کانیفر که از کلمه Cone یا مخروط مشتق شده است خوانده می شوند. سوزنی برگ های همگن دارای برگ های باریک و سوزنی شکل هستند که برای چندین سال روی درخت باقی می مانند. به همین دلیل به درختان مخروطی همیشه سبز گفته می شود. چوب نرم به طور عمده برای ساخت و ساز استفاده می شود. برای خرید استند چوبی لپ تاپ با شماره های وب سایت تماس بگیرید.


چوب های سخت


چوب های سخت برگهای پهن دارند و درختان برگریز نامیده می شوند؛ زیرا برگهای این درختان هر ساله در پاییز خشک و می ریزند. درختان افرا ، صنوبر ، گیلاس ، صنوبر ، بلوط ، ساج و چوب ماهون در مناطق معتدل و گرم رشد می کنند. و از چوب سخت و برای محصولات بهتر مانند کابینت و مبلمان و مانند آن استفاده می شود. برای خرید استند چوبی تبلت با شماره های وب سایت تماس بگیرید.


چوب راش


نام علمی این چوب Fagus orientalis نام فارسی و بومی راش و مرس و نام انگلیسی آن Beech است. از مشخصات چوب راش می توان به دایره های این چوب جمع و جور بوده و دارای خطوط کم و بیش واضح در مقاطع طولی هستند. یکی از بارزترین ویژگیهای آن تیغه های چوبی در برشهای طولی است که در برش شعاعی permage و در قطع مماسی به دوک نامیده می شوند. چوب راش رنگ قرمز نامشخص و کرمی دارد. چوب راش نیمه سنگین دارای بافتی همگن است و تقریباً در برابر حشرات و قارچ ها مقاوم است. برخی از انواع چوب راش در کارخانه های تولید روکش و لمینت استفاده می شود ، در حالی که از انواع دیگر برای ساخت مبلمان استفاده می شود. برای خرید استند چوبی هدفون با شماره های وب سایت تماس بگیرید.


چوب افرا


این چوب به دلیل شاخه های مختلف خانواده تشکیل داده است. خانواده های دیگر می توانند: افرا پلت ، افرا شیر و کیک باشند. و بزرگترین افرا در ایران از نوع پلت است که با نام علمی bosso نامیده می شود و نام انگلیسی آن افرا است. رنگ این چوب سفید مایل به کرم بوده که بیشتر سفید صدفی و با درخشندگی کم است. قسمت داخلی این چوب مشخص نیست. دایره های سالانه به دلیل فشردگی چوب سالانه در سطح مقطع شناخته شده اند و در مقطع مماسی الگوهای موج در سطح مقطع الگوهای راه راه ایجاد کرده اند. پرهای چوبی قهوه ای ظریف و براق در دو ردیف مختلف که در طول آنها به صورت لکه و دوک مشخص شده است. این چوب به دلیل وزن متوسط ​​، صیقل پذیری آسان و کشیدگی کم ، در صنعت مبلمان و روکش به موقعیت مطلوبی دست یافته است. برای خرید استند چوبی مانیتور با شماره های وب سایت تماس بگیرید.


چوب گردو


این چوب دارای بافت ریز ، رنگ خاکستری قهوه ای تیره است. الگوهای زیبا و دائمی که بسیار چشمگیر هستند روی این چوب ایجاد شده است. این چوب به دلیل سختی و مقاومت و همچنین در برابر فشار ، خم شدن و کشش شهرت دارد. بسیار با دوام است. از چوب گردو بیشتر در کارهای هنری و تزیینی، تهیه روکش، خراطی ساخت مبلمان، ساخت آلات موسیقی، قنداق تفنگ، مجسمه سازی، منبت کاری و معرقکاری استفاده می شود.


چوب توسکا

توسکا (توسکا ، آلنوس) درختی برگریز است و گاهی اوقات رنگی شبیه چوب راش دارد. اما در بیشتر موارد از نظر شباهت به راش رنگ و بافت کمتری دارد، رنگ آن سفید ، زرد تا صورتی کمرنگ یا در بعضی موارد به ویژه در گونه هایی که در ایران رشد می کنند ، صورتی مایل به قرمز است. مانند راش پر مگس های قابل مشاهده ای دارد.


چوب توسکا دارای فضای داخلی نامشخص ، رنگ مایل به قرمز است و پس از راش بیشترین فروش را در بازار فروشندگان چوب دارد، اما در حال حاضر عمده ترین کاربرد آن صفحه ضد آب آن در ساخت سازه های هیدرولیکی است.


چوب روس


کلمه چوب روسی در بازار چوب ایران به معنای هر نوع چوب سفید وارداتی از روسیه است، از جمله انواع آن مانند صنوبر ، کاج، هیچ چوب مشخص و سفید مایل به قرمز و مجاری ندارد. رزینی ، مستقیم ، سبک ، تورم و جمع شدگی کمی ، ترک خوردگی کمی هنگام خشک شدن ، کار بسیار خوب ، قابلیت شن زنی خوب ، میخ زدن و پیچاندن بسیار عالی است، اما با وجود تمام مزایا ، به راحتی می توان از بیماری قارچی لکه آبی رنج برد. آنها به لکه های قرمز تبدیل می شوند و مقاومت خود را کاهش می دهند. این چوب به دلیل سبکی و ضریب انعطاف پذیری بالا، یکی از بهترین چوب ها برای سازه های ساختمانی است. از الیاف بلند و تفاله سفید آن به طور گسترده ای در ساخت کاغذ استفاده می شود. در ایران این چوب اغلب در صنعت مبلمان استفاده می شود.