طریقه نگهداری از محصولات چوبی

1400/02/24

خیلی از ما برای دکوراسیون خانه مان از دیزاین چوب استفاده میکنیم. البته طبیعی است زیرا وجود چوب در خانه زیبایی و جلای خاصی می دهد و اکثر لوازم خانگی هم در دیزان چوبی هستند. مثل مبلمان و تخت و کمد و میز ناهار خوری و کابینت و میز تلویزیون و... ما در خانه از رنگ های بسیار متنوع و زیبایی می توانیم استفاده کنیم که بسیار چشم نواز میتواند باشد و هارمونی خاصی با فضا برایمان ایجاد سازدبنابراین وقتی که دکوراسیون خانه ی ما به این زیبایی بستگی دارد باید یاد بگیریم که چگونه از آن محافظت داشته باشیم در نتیجه برای یادگیری و طریقه ی نگهداری از محصولات چوبی با ما همراه باشید.


حفاظت از چوب


اشیا چوبی باید از دست حشرات آزار دهنده نجات داداین حشرات موزی متعلق به خانواده سوسک ها هستند که تقریبا عمری یک ساله دارند این حشرات کوچک با تخم ریزی باعث می شوند که بسیار به چوب آسیب برسانند زیرا منبع تغذیه ی آن ها چوب است. در ضمن یادتان باشد که حشرات ماده ای که مکان های آلوده را دوست دارند، بنابراین اگر در جایی از کابینت لکه ایی دیدید یادتان باشد که باید آن جا را تمیز کنید. معمولاً تخم های خود را در درزهای مخفی درون کابینت قرار میدهند و بسیار ریز هستند که با چشم هرگز نمیتوانید ببنید چاره اش تمیز بودن و استفاده از انواع حشره کش برای این حشرات موذی می باشد یکی دیگر از کار هایی که می توانید برای جلوگیری انجام دهید تعمیر چوب است اگر چوبتان پوسیده باشد تنها با مراجعه به نجار می توانید آن را تعمیر کنید و از شر این موجودات بد راحت شوید، کثیفی های موجود بر چوب را تنها با مواد شوینده ملایم تمیز کنید. در واقع با یک پنبه آغشته به آب روان تمیز می شود. برای پاک کردن و خشک کردن می توانید از پارچه ایی تمییز استفاده کنید. نکات مهمی که باید در نظر داشته باشیم. برای خرید استند چوبی مانیتور با شماره های وب سایت تماس بگیرید.


1_ تمیز کردن


محصولات چوبی با ظاهر زیبا امروزه شکل ظاهری بسیاری از خانه ها است. تمیز کردن محصولات چوبی و مراقبت صحیح از آنها می تواند عمر مفید آنها را افزایش دهد. اگر وسایل چوبی را به طور مرتب در خانه تمیز کنید و از مواد مناسبی استفاده کنید، ظاهر زیبایی تری دارند و جلوه آنها را برای مدت طولانی تری حفظ می کنند. بهترین راه برای افزایش عمر وسایل چوبی، تمیزکردن آنها یک بار در هفته است. اما توجه داشته باشید که محصولات چوبی می توانند از نور مستقیم خورشید، گرما و رطوبت لکه دار و رنگ آمیزی شوند. رنگ پریدگی روی سطح ظروف چوبی ظاهر می شود. بنابراین سعی کنید محصولات چوبی خود را در مکانی مناسب نگه دارید و مرتباً آنها را تمیز کنید تا بتوانید سالها بدون مشکل از آنها استفاده کنید. برای خرید استند چوبی موبایل با شماره های وب سایت تماس بگیرید.


2_ آب


آب نیز یکی از مواردی است که به مبلمان چوبی آسیب می رساند. اگر به طور تصادفی روی مبلمان چوبی خود آب ریختید، یک حوله خشک روی آن قرار دهید تا آب کاملاً توسط حوله جذب شود، سپس آن را با حوله دیگر کاملا خشک کنیداگر مقدار آب ریخته شده زیاد است و به چوب نفوذ کرده است، بهتر است پس از خشک شدن چوب را با دستمال در آفتاب قرار دهید تا کاملاً خشک شود و چوب پوسیده نشودآب همچنین می تواند باعث ایجاد لکه یا رنگ شود. چوب تغییر رنگ می دهد. در این حالت می توانید از روغن های مخصوص مانند روغن ساج استفاده کنید تا شرایط اولیه را برگردانید.


3_ محافظت دربرابر گرما


راه دیگر برای ذخیره ظروف چوبی، محافظت از آنها در برابر گرما است. بنابراین نباید لوازم چوبی خود را نزدیک وسایل گرمایشی مانند بخاری ، رادیاتور یا در معرض آفتاب قرار دهید زیرا چوب در گرمای زیاد خشک می شود و پس از مدتی هنگام استفاده فرسایش و ترک می خورد. بخاری در فصل سرمایک ظرف آب روی اجاق گاز یا رادیاتور خود قرار دهید تا رطوبت هوا ایجاد شود و از خشک شدن ظروف چوبی شما جلوگیری کند. علاوه بر این ، ظروف خنک کننده به بافت چوب آسیب می رسانند و باعث خشکسالی می شوند. بهتر است ظروف چوبی در خانه خود داشته باشید، آنها را جلوی وسایل برودتی مانند تهویه هوا قرار ندهید و آنها را جلوی درها و پنجره ها قرار ندهید. برای خرید استند چوبی لپ تاپ با شماره های وب سایت تماس بگیرید.


حفاظت از مبل


بهتر است مبلمان چوبی را با پارچه تمیز با کمی روغن زیتون یا گلیسیرین تمیز کنید. می توانید مقدار کمی روغن زیتون یا گلیسیرین را روی دستمال پاک کرده و دستگیره های چوبی مبلمان را تمیز کنید. این نه تنها چوب را براق و زیبا می کند، بلکه به عنوان یک لایه محافظ عمل می کند و راهی موثر برای نگهداری مبلمان چوبی است.


حفاظت از میز


نحوه تمیز کردن میز چوبی اگر آن را روزانه با پارچه میکروفیبر تمیز کنید، هرگز وضوح و زیبایی خود را از دست نخواهد داد ، همچنین استفاده از محصولات تمیز کننده مخصوص چوب نیز می تواند ایده زیبایی برای زیباتر شدن میز چوبی باشد. برای خرید استند چوبی تبلت با شماره های وب سایت تماس بگیرید.


حفاظت از تخت خواب


از آن جایی که تخت خواب وسیله‌ای برای استراحت است، لذا تمیز کردن آن برای سلامت نیز اهمیت زیادی دارد. برای نگهداری تخت خواب چوبی می‌توانید به طور مرتبی با یک دستمال تمیز تخت خواب را تمیز کنید.


حفاظت از کابینت


کابینت های چوبی آشپزخانه در معرض رطوبت و چربی زیادی قرار دارند ، بنابراین تمیز کردن مداوم این کابینت ها و از بین بردن چربی های سطح آنها بسیار مهم است برای تمیز کردن کابینت های چوبی و از بین بردن لکه های چربی می توانید از مخلوط مقداری سرکه سفید و آب استفاده کنید و سطح آن را با پارچه تمیز پاک کنید. بهتر است مرتباً کمدها را تمیز کنید ، زیرا رسوب چربی و خاک در کمد ها باعث ایجاد لکه های ناخوشایند در کمد ها می شودبرای تمیز کردن درز و لبه های کابینت بهتر است از مسواک استفاده کنید و درز کابینت ها را با آن تمیز کنید، بدانید که قیمت کابینت های چوبی بالا است باید از آن محافظت کنید. برای خرید استند چوبی هدفون با شماره های وب سایت تماس بگیرید.